Næringslivet pynter Bogen i Ofoten
Næringslivet har hatt dugnad for å få et penere Bogen sentrum.
Etter at Narvik Næringsforum ble til Narvikregionen Næringsforening, har foreningen hatt flere møter med nyvunne medlemmer fra næringslivet i Evenes. Et av punktene som har blitt etterspurt er et penere Bogen-sentrum i sommermånedene.
– Det er vært upåklagelig innsats fra det lokale næringslivet, sier daglig leder i næringsforeningen, Kjetil Moe.
– Mens det lokale næringslivet selv har stilt opp med midler, har Narvikregionen Næringsforening koordinert innsatsen, sier Moe med hendene godt plantet i blomsterjord.
Mandag ettermiddag var Kjetil Moe og Hilde M. Normark fra næringsforeningen i fullt arbeid med planting og opphengning av 38 ampler i Bogen, sammen med flere andre hjelpere fra det lokale næringslivet i Evenes.
Spleiselaget besto i Evenes kommune som bidro med 20.000 kroner, samt Evenes Kraftforsyning, Evenes Hotell, Bunnpris, Ofoten Sparebank, Niingkroa, Mesterbygg, Støperi Nord og Niingen Kraftlag som alle spyttet inn 6000 kroner hver.